Kata Coaching – Rozwijanie kompetencji liderów poprzez zadawanie właściwych pytań

Dlaczego taka usługa jest potrzebna?

Kata Coaching rozwija sposób prowadzenia rozmowy coachingowej poprzez pytania, które pomagają pracownikowi samodzielnie myśleć, eksperymentować i uczyć się na faktach.

Kata Coaching – rutyna coachingowa dla liderów

W Toyota Kata rolą coacha nie jest podawanie gotowego rozwiązania, ale prowadzenie uczącego się przez uporządkowany tok myślenia: kierunek, stan docelowy, przeszkody, kolejny eksperyment i wnioski. Regularna praktyka pomaga liderom rozwijać ludzi zamiast przejmować za nich odpowiedzialność za każdy problem.

Kata Coaching łączymy z Toyota Kata, pracą w Gemba i codziennym zarządzaniem. Szerszy kontekst Lean można znaleźć w materiałach Wikipedia – Lean management.

Kata Coaching wdrażamy jako rutynę, nie pojedynczy warsztat. Po szkoleniu wracamy do rzeczywistych rozmów coachingowych, obserwujemy sposób zadawania pytań i pomagamy utrwalać nawyk uczenia się przez eksperymenty.

Kata Coaching
Kata Coaching

Jaka jest nasza rola?

  • Szkolimy liderów z metody Kata Coachingu i struktury 5 pytań

  • Prowadzimy warsztaty i symulacje rozmów coachingowych

  • Towarzyszymy liderom w sesjach Gemba – shadowing i feedback

  • Wspieramy rozwój wewnętrznych mentorów Kata w firmie

  • Integrujemy Kata Coaching z istniejącym systemem zarządzania celami

Garść faktów

0
pytań Kata Coachingu – rdzeń skutecznego coachingu liderów
0
+ liderów przeszkolonych z prowadzenia codziennych rytuałów coachingowych
0
x szybsze osiąganie celów dzięki utrwalonemu rytmowi PDCA

Wsparcie wdrożeniowe

Wsparcie realizujemy w oparciu o proces Kata, co pozwala dostosować nasze działania do specyfiki Twojej organizacji, uwzględniając wspólnie wyznaczone cele. Proces Kata składa się z czterech kluczowych elementów, które umożliwiają efektywną realizację założeń.

Wyznaczenie kierunku działań

Projektowanie koncepcji odpowiadającej na cele i wyzwania organizacji

Określenie stanu obecnego

Poznanie obecnej sytuacji oraz zebranie danych wyjściowych do zdefiniowania kolejnego kroku.

Określenie stanu docelowego

Ustalenie pożądanego i mierzalnego efektu końcowego oraz planu jego realizacji.

Eksperymenty - konsultacje

Realizacja działań zgodnie z ustalonym modelem współpracy, bazując na cyklach PDCA.

Działamy wg PDCA

P

PLAN

  • Wprowadzenie do Kata Coachingu – czym różni się od tradycyjnego zarządzania

  • Przedstawienie struktury 5 pytań coacha i ich roli w procesie uczenia się

  • Ustalenie wyzwania, stanu docelowego i ram czasowych dla zespołu

D

DO

  • Regularne sesje Kata Coachingu (1:1) – lider jako coach wspiera pracownika

  • Zastosowanie 5 pytań coacha w codziennych rozmowach

  • Praktyczne ćwiczenia z prowadzenia spotkań Kata w środowisku Gemba

C

CHECK

  • Obserwacja sesji coachingowych – shadowing i feedback dla lidera

  • Ocena efektywności coachingu w osiąganiu celu

  • Refleksja nad barierami i sposobem ich pokonywania

A

ACT

  • Rozwój kompetencji kolejnych coachów w organizacji

  • Standaryzacja rytmu Kata Coachingu jako elementu kultury firmy

  • Wdrożenie systemu wsparcia i rozwoju liderów jako Kata Coachów

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

    Imię i nazwisko *
    Adres e-mail *
    Numer telefonu *

    Czym jesteś zainteresowana/-ny? *

    Wiadomość dodatkowa (opcjonalnie)

    * pola wymagane



    Nasi klienci

    Wedel
    Geberit
    Viessmann
    Lajkonik
    Sumito Electric
    Tarczyński
    Autoliv
    Stadler
    UPM Raflatac
    Jost
    BSH
    Danone
    e-obuwie
    Kompania Piwowarska
    Recaro
    Tenneco
    Titanx
    ABM
    Amazon
    blum
    Ikano
    Kruk
    Lincoln Electric
    Sanden
    Serpol
    Stock
    Velux

    Opinie naszych klientów